تاریخچه عکاسی فوری

 

تاریخچه عکاسی فوری                

The History of Instant Photography

عکاسی فوری محصولی بود که در اواخر دهه 1940 معرفی شد و همچنان یک گزینه محبوب برای چاپ فیزیکی فوری است

 دوربین را به سمت سوژه نگه دارید، یک دکمه را فشار دهید، و چند دقیقه بعد یک تصویر به طور کامل پردازش شده دراختیار شماست


تولد پلاروید

در سال 1948، دوربین Polaroid Land Model 95 به دنیا آمد.

اصلی Land Model 95 از دو رول مثبت و منفی جداگانه استفاده کرد که باعث شد عکس در داخل دوربین توسعه یابد. Polaroid 60 نسخه از Camera Land را برای تعطیلات کریسمس تولید کرد. با این حال، این شرکت به شدت تقاضا را دست کم گرفته است. تمام واحدها و عرضه فیلم در روز اول فروخته شد.

Polaroid و Edwin Land همچنان بر روی ایده عکاسی فوری با شش نوع مختلف فیلم افزوده اند. تولید کنندگان مدرن فیلم فوری از مدل فیلم یکپارچه استفاده می کنند که دارای یک بسته بندی فیلم حاوی لایه های شیمیایی مختلف برای افشای، ایجاد و رفع عکس است.

جادوی فیلم فوری

صفحات فیلم رنگی یکپارچه ساخته شده از چند لایه رنگی هستند: بالا به نور آبی حساس است، وسط به نور سبز حساس است، و پایین به نور قرمز حساس است. هنگامی که در معرض نور قرار می گیرد، فوتون با هر لایه واکنش نشان می دهد تا یک رشته شیمیایی ایجاد کند. هر لایه رنگی نیز در بالای یک لایه توسعه دهنده قرار دارد که حاوی اتصال دهنده های رنگی است که به مناطق غیر قابل انعطاف تصویر متصل می شوند.

لایه هایی که در بالا ذکر شد و به عنوان لایه های حساس به نور شناخته می شوند، بین لایه پایه سیاه و چهار لایه بالایی اضافی فشرده می شوند: اسید، زمان بندی، تصویر و لایه های واکنشی. جادویی فوری فوری در سطح واکنش اتفاق می افتد که دارای بسیاری از مواد شیمیایی مختلف از قبیل مسدود کننده ها و خنثی کننده ها است.

دو لایه باقی مانده در بالای لایه تصویر نیز به سختی کار می کنند، در حالی که عکس خود در حال توسعه است. لایه اسید با لایه واکنش واکنش نشان می دهد تا مسدود کننده هایی را که قبلا از قرار گرفتن در معرض بیشتر از فیلم محافظت کرده اند، حل کند. لایه زمانی که بین لایه اسیدی قرار می گیرد، باعث می شود که اسید بیش از حد سریع کار کند.

این فرآیند جادویی واکنش های شیمیایی تنها در چند دقیقه اتفاق می افتد و قبل از اینکه شما آن را بدانید، عکس کاملا توسعه یافته به طور کامل در معرض و محافظت از یک قطعه پلاستیکی بالا قرار دارد. یک بدبینی رایج این است که هنگام تماشای تصویر از سفید شبح به یک تصویر پر از عطف، شما در حال تماشای عکس گرفتن هستید. در حقیقت، تصویر در حال حاضر توسعه یافته است و شما در واقع تماشای لایه اسیدی فیلم را حذف می کنید opacifiers سفید.

 

سقوط و تولد فیلم پلاروید

متأسفانه، در سال 2001، شرکت Polaroid برای حفاظت از ورشکستگی فدرال درخواست کرد. علیرغم محبوبیت این شرکت در نیمه دوم قرن بیستم، این امر موجب انتقال صاف از آنالوگ به دیجیتال نشد. شرکت آمریکایی تصمیم گرفت بر روی نوآوری های گذشته خود شرط بندی کند و در نتیجه به شرکت هایی که به جای حرکت در پیش رو در بازار تکنولوژی جدید متمرکز بودند، از دست داد.

با وجود محبوبیت آن، Polaroid تنها گزینه ای برای فیلم فوری نبود. از اواخر دهه 1990 Fujifilm خط تولید دوربین های فوری خود را تولید کرده است. امروزه شرکت چندین دوربین مختلف را در دو فرمت ارائه می کند: Instax Wide و Instax Mini. برخی از شرکت ها، از جمله Polaroid و Lomography، حتی دوربین هایی با فستیوال فیلم Instax سازگار ساخته اند.

 

 

آینده با

Instax Fujifilm

تا سال 2008، فروش Fujifilm تا زمانی که پلیاروید تصمیم به خروج از بازار نداشت، به خوبی نگاه نمی کرد. از آن زمان، محصولات Instax Fujifilm همچنان بخش قابل توجهی از درآمد خود را در حالی که outselling دوربین های X-Series بدون Mirrorless خود را ادامه. شرکت ژاپنی رقیب آمریکایی خود را فراموش کرده است؛ این شرکت در حال توسعه دو فیلم FP-100c و FP-3000b است که با دوربین های قدیمی Polaroid سازگار است.

امروزه، از طریق پروژه های Fujifilm و The Impossible Project، عکاسان در سراسر جهان هنوز هم می توانند از فتوشاپ فیلم فوری لذت ببرند. عکاسان حرفه ای حتی از این رسانه برای استفاده از پروژه های منحصر به فرد استفاده می کنند که به کار خود کمک می کند. جادوی عکاسی فوری در قرن بیست و یکم ادامه دارد.

دوربین عکاسی جدید پولارویدPolaroid300

قیمت دوربین عکاسی پولاروید

خریدو فروش دوربین عکاسی پولاروید

 

 

 

 

 

 

 

  

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...