فیلم دوربین های عکاسی آنالوگ

 

 

فیلم دوربین های قدیمی 110-120-126-135

وفیلم های فوری دوربین های پلولاروید

فیلم دوربین های عکاسی  آنالوگ نگاتیو واسلاید

 

عکاسی یک کلمه مشتق از زبان یونانی کلمات عکس ( "نور") و graphein ( "به منظور جلب") است. کلمه اولین بار توسط دانشمند سر جان هرشل F.W. در سال 1839. استفاده شد. این روش ضبط تصاویر توسط عمل نور یا تابش بر روی یک ماده حساس است.
دوربین pinhole

ابن هیثم (ابن هیثم) یک قدرت بزرگ در اپتیک در قرون وسطی که در اطراف 1000AD زندگی می کردند. او اختراع اولین دوربین pinhole (تاریک نیز نامیده می شود} و قادر به توضیح داد که چرا تصاویر را وارونه بود.

اولین مرجع گاه به گاه به قوانین نوری که دوربین pinhole امکان پذیر شده حدود 330 سال قبل از میلاد مشاهده شد و توسط ارسطو اشاره کرد. او پرسید که چرا خورشید می تواند یک تصویر دایره ای که آن را از طریق یک سوراخ مربع تابیده است.
اولین عکس

در یک روز تابستان در سال 1827، جوزف نیسفور نیپس اولین تصویر عکاسی با تاریک توسعه یافته است. قبل از نیپس، مردم فقط تاریک برای مشاهده و یا طراحی اهداف، نه برای ساخت عکس استفاده می شود. با اجازه دادن به نور در قرعه کشی تصویر، خورنگار نیپس، و یا چاپ خورشید به عنوان آنها نامیده می شود، نمونه اولیه برای عکس مدرن بودند.

نیپس حکاکی بر روی یک صفحه فلزی پوشش داده شده در قیر قرار داده و سپس آن را در معرض نور. مناطق سایه از حکاکی نور مسدود، اما مناطق سفیدتر نور مجاز برای واکنش با مواد شیمیایی در صفحه. هنگامی که نیپس ورق های فلزی در یک حلال، به تدریج یک تصویر، قرار داده شده تا آن زمان نامرئی، ظاهر شد.

با این حال، عکس نیپس مورد نیاز هشت ساعت قرار گرفتن در معرض نور برای ایجاد و به زودی محو دور.
لوئی داگر

همکار فرانسوی، لوئی داگر همچنین با راه هایی برای گرفتن یک تصویر آزمایش شد، اما این امر او را ده سال دیگر داگر قادر به کاهش زمان قرار گرفتن در معرض کمتر از 30 دقیقه و حفظ تصویر از ناپدید شدن پس از آن.

داگر مخترع اولین فرایند عملی عکاسی بود. در سال 1829، او با تشکیل یک همکاری با نیپس به منظور بهبود روند نیپس ایجاد شده بود. در سال 1839، پس از چند سال از آزمایش و مرگ نیپس است، داگر یک روش راحت تر و موثر از عکاسی و آن را بعد از خود به نام.

روند داگرئوتیپ داگر آغاز شده توسط تثبیت تصاویر بر روی یک ورق مس نقره اندود. او سپس نقره جلا و آن را در ید پوشش داده شده، ایجاد یک سطح حساس به نور بود. سپس، او صفحه در یک دوربین قرار داده و آن را برای چند دقیقه در معرض. پس از تصویر با نور نقاشی شده بود، داگر صفحه در محلول کلرید نقره غرق شده است. این فرایند یک تصویر ماندگار است که تغییر نمی کند اگر در معرض نور ایجاد شده است.

در سال 1839، داگر و نیپس پسر حقوق برای داگرئوتیپ به دولت فرانسه به فروش می رسد و یک جزوه توصیف فرایند منتشر شده است. داگرئوتیپ محبوبیت به سرعت به دست آورد و در سال 1850 بیش از هفتاد استودیوهای daguerreotype در شهر نیویورک به تنهایی، وجود دارد.
منفی به فرآیند postive در

مخترع اولین منفی که از آن چاپ مثبت متعدد ساخته شده بودند هنری فاکس تالبوت، یک گیاه شناس انگلیسی، ریاضی دان و معاصر داگر بود.

تالبوت حساس به نور کاغذ با استفاده از یک محلول نمک نقره ای. او سپس کاغذ در معرض نور. پس زمینه سیاه و سفید تبدیل شد و این موضوع در درجه بندی های خاکستری ارائه شد. این یک تصویر منفی بود. و از کاغذ منفی، تالبوت ساخته شده پرینت های تماس، معکوس کردن نور و سایه برای ایجاد یک تصویر دقیق. در سال 1841، او کامل این فرایند کاغذ منفی و آن را به یک کالوتایپ، یونانی برای عکس زیبا.
Tintypes

Tintypes، در سال 1856 توسط همیلتون اسمیت اختراع، یکی دیگر از متوسط ​​که تولد عکاسی منادی شد. یک صفحه نازک آهن به ارائه یک پایه برای مواد حساس به نور، بازده یک تصویر مثبت استفاده شد.
منفی پلیت مرطوب

در سال 1851، فردریک مسخره آرچر، مجسمه ساز انگلیسی، اختراع صفحه خیس منفی است. با استفاده از محلول چسبناک از collodion، او شیشه ای با نمک نقره حساس به نور پوشیده شده است.

از آنجا که آن شیشه ای و کاغذ نبود، این بشقاب مرطوب ایجاد منفی با ثبات تر و دقیق.

عکاسی پیشرفته قابل توجهی مواد یک بار حساس می تواند در شیشه ای پوشش داده شده. با این حال، صفحات مرطوب به حال به سرعت توسعه یافته است قبل از امولسیون خشک شده است. در این زمینه، این به معنای حمل همراه یک تاریکخانه های قابل حمل.
منفی پلیت خشک و دستی دوربین های دیجیتال

در سال 1879، صفحه خشک، اختراع شد یک بشقاب شیشه ای منفی با یک امولسیون ژلاتین خشک شده است. صفحات خشک می تواند برای یک دوره از زمان ذخیره می شود. این بدان معنی است عکاسان دیگر مورد نیاز darkrooms قابل حمل و در حال حاضر می تواند استخدام تکنسین به توسعه عکس های خود را. فرآیندهای خشک جذب نور به سرعت در حال که دوربین دستی در حال حاضر امکان پذیر است.
انعطاف پذیر رول فیلم

در سال 1889، جورج ایستمن فیلم با یک پایه است که انعطاف پذیر، نشکن بود و می تواند نورد اختراع شده است. امولسیون پوشش داده شده بر روی یک پایه فیلم سلولز نیترات، مانند ایستمن، ساخته شده است که تولید انبوه دوربین های جعبه یک واقعیت است.
عکس های رنگی

در اوایل 1940s، فیلم های رنگی اقتصادی مقرون به صرفه (به جز Kodachrome تری) به بازار آورده شد.


لینک فروشگاه ما

 09174251447

 


1 نظر

  1. مهلامهلاsays:

    سلام.من ی فیلم آنالوگ دارم براچند سال پیش ک عکسای قدیمی توشه!اگ نسوخته باشه میشه لطف کنید بگید چطور باید عکسارو ظاهر کرد؟دستگاه خاصی‌داره؟