ادوین لند، مخترع دوربین های پولاروید

ادوین لند، مخترع دوربین های پولاروید

ادوین هربرت لند ، (متولد 7 مه 1909، Bridgeport ، Conn.، US-died 1 مارس 1991، کمبریج ، ماساچوست)، مخترع و فیزیکدان آمریکایی که روند تک مرحله ای آن برای تولید و چاپ عکس ها به یک انقلاب در عکاسی منجر شد بی نظیر از زمان ظهور فیلم رول.

در حالی که یک دانشجوی دانشگاه هاروارد ، زمین علاقه مند شد نور قطبی شده ، یعنی نور ، که در آن تمام اشعه ها در همان هواپیما قرار دارند. او در زمان غیبت ترک کرد و پس از مطالعات و آزمایش های شدید (1932)، در تراز کردن بلورهای submicroscopic یودوكینین سولفات موفق شد و آنها را در یک ورق پلاستیکی قرار داد. پلاریزاسیون حاصل، که او برای استفاده های متعدد استفاده می کند و به نام پلیاروید جی ورق، پیشرفت فوق العاده ای داشت. این اجازه استفاده تقریبا هر اندازه پلاریزاج را داد و به میزان قابل توجهی هزینه را کاهش داد.

با جورج ویولاریت III، مربی فیزیک هاروارد، زمین را در سال 1932 تاسیس کرد. او در سال 1932، بوتون را تاسیس کرد و او را در سال 1936 شروع به استفاده از انواع مختلفی از مواد پلیاروئید در عینک آفتابی و سایر دستگاه های نوری کرد. Polaroid بعدها در فیلترهای دوربین و سایر تجهیزات نوری استفاده شد.

زمین در سال 1937 شرکت Polaroid شرکت، کمبریج، ماساچوست را تأسیس کرد. چهار سال بعد، او یک فرایند تصویری سهبعدی به طور گسترده ای استفاده کرد که بر پایه نور پلاریزه شده بود. در طول جنگ جهانی دوم او اصل قطبی را به انواع مختلف تجهیزات نظامی اعمال کرد.

زمین پس از جنگ بر روی یک فیلم در حال توسعه در حال توسعه کار می کرد. در سال 1947 او یک دوربین (به نام Polaroid Land Camera ) که یک چاپ تمام شده را در 60 ثانیه تولید کرد. فرایند عکاسی زمین به زودی تعداد زیادی از برنامه های تجاری، نظامی و علمی را یافت. بسیاری از نوآوری ها در سال های بعد ساخته شده اند، از جمله توسعه یک فرایند رنگی. دوربین های Land Polaroid Land که قادر به تولید عکس های تولید شده در عرض یک دقیقه پس از قرار گرفتن در معرض، تبدیل به یکی از محبوب ترین دوربین ها در جهان شد.

علاقه زمین به نور و رنگ منجر به یک نظریه جدید شد ادراک رنگ در یک سری آزمایشات او در تئوری کلاسیک ادراک رنگ، اختلافات خاصی را نشان داد. او دریافت که رنگ درک شده به مقدار نسبی آبی، سبز و نور قرمز وارد چشم نمی شود؛ او پیشنهاد کرد که حداقل سه مکانیزم تصویر سازنده مستقل، که او به نام بازخون ها، به رنگ های مختلف حساس هستند و برای نشان دادن رنگی که دیده می شود، کار می کنند.

زمین برای نوآوری هایش در نور و پلاستیک بیش از 500 اختراع دریافت کرد. در سال 1980 او به عنوان مدیر اجرایی پولاروید بازنشسته شد اما در زمینه تحقیقات نور و رنگ با کار با این شرکت فعالیت کرد موسسه علوم Rowland، یک مرکز غیر انتفاعی توسط بنیاد روولاند، شرکتی است که لندن در سال 1960 تأسیس شد. محققان روولند، محققان راولند کشف کردند که ادراک نور و رنگ، اساسا توسط مغز تنظیم می شود و نه از طیف سیستم در شبکیه چشم، همانطور که قبلا معتقد بود.

ترجمه گوگل

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...