فیلم دوربین های عکاسی آنالوگ

 

تاریخچه فیلم  آنالوگ 135

در سال 1889، جورج ایستمن ، عکاس و صنعتگر، فیلم را با یک پایه که انعطاف پذیر، غیرقابل شکستن و نورد بود، اختراع کرد. امولسیون هایی که بر روی یک پایه فیلم نیترات سلولز پوشش داده شده است، مانند Eastman's، دوربین کامپکت تولید جعبه را واقعیت ساخته است. اولین دوربین ها از انواع استانداردهای فیلم متوسط ​​استفاده می کردند، از جمله 120، 135، 127 و 220. تمام این فرمت ها حدود 6 سانتیمتر و تصاویر تولید شده از مستطیل به مربع بود.

فیلم 35 میلیمتری که بسیاری از مردم امروز می دانند، توسط کداک در سال 1913 برای صنعت فیلم سازی اولیه اختراع شد. در اواسط دهه 1920، سازنده دوربین آلمانی Leica این تکنولوژی را برای ایجاد اولین دوربین همچون فرمت 35 میلیمتری استفاده کرد. دیگر فرمت های فیلم نیز در این دوره تصفیه شده بود، از جمله فیلم رول فیلم متوسط ​​با پشت کاغذ که باعث شد آن را در روز روشن کنترل کند. فیلم ورقه ای در اندازه های 4 و 5 اینچ و 8 تا 10 اینچ به خصوص برای عکاسی تجاری معمولی شده است و نیاز به صفحات شکننده شفاف را متوقف می کند.

نقص در فیلم مبتنی بر نیترات این بود که آن را اشتعال پذیر بوده و در طول زمان تمایل داشت. کداک و دیگر تولیدکنندگان در دهه 1920 شروع به تبدیل شدن به یک پایه سلولوئیدی کردند که مقاوم تر و مقاوم تر بود.

فیلم ترایکتات بعدا به دست آمد و پایدار و انعطاف پذیرتر و همچنین ضد آتش بود. اکثر فیلم های تولید شده تا دهه 1970 بر اساس این فناوری بودند. از دهه 1960 پلیمرهای پلی استر برای فیلمهای پایه ژلاتین استفاده شده است. پایه فیلم پلاستیکی بسیار پایدارتر از سلولز است و خطر آتش سوزی نیست.

در اوایل دهه 1940، فیلم های رنگی قابل فروش تجاری به بازار توسط کداک، آگفا و شرکت های فیلم دیگر به بازار عرضه شدند. این فیلم ها از تکنولوژی مدرن رنگ های رنگی استفاده می کنند که در آن فرایند شیمیایی سه لایه رنگ را با یکدیگر ترکیب می کند تا یک تصویر رنگ ظاهری ایجاد کند.

فروشگاه    
شماره تماس09174251447
 

 

هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...