جایگاه دبستان منوچهری بندرریگ

 

 

به نام خدا

جایگاه دبستان منوچهری در عرصه فرهنگی ، اجتمایی بندر ریگ
دبستان منوچهری که در بخشی از تاریخ پر افتخار خود سکان دار امورات فرهنگی بندرریگ بود ، نقش موثری در ایجاد شور و شعف اجتمایی در جامعه آن زمان ، با برگزاری جشن ها و گرد همایی های مختلف ، برپایی نمایشنامه و تاتر ، سرود فردی و همگانی دانش آموزی ایفا نموده است . گسترش روابط اجتمایی از طریق ایجاد ارتباط مستمر با ادارات و مراکز عمومی شهر و همچنین با خانواده ها ، پیرامون وضعیت تحصیلی دانش آموزان ، انجام امور پرسنل و مکاتبات متعدد با ادارات و اماکن مختلف از جمله : تهیه مقدمات ایجاد یک باب مدرسه دو کلاسه در بندر گناوه ، هماهنگی و مساعدت در اسکان میهمانان ورزشکار خصوصا تیم های ورزشی دعوت شده از شهر های مختلف در محل آموزشگاه ، آزیم بندی معابر عمومی با همکاری شهرداری بندر ریگ ، تهیه و تنظیم مقالات و متون سخنرانی ها در مناسبت های مختلف ، برگزاری مسابقات ورزشی در مدارس پسرانه و مسابقات فرهنگی هنری در مدارس دخترانه و پسرانه ، همکاری مستمر با بهداری بندر ریگ در خصوص ارتقاء سطح سلامت دانش آموزان خصوصا همکاری در انجام بهینه واکسیناسیون تنها بخشی از افتخارات جاودان این مرکز فرهنگی بوده است ، که نشانگر جایگاه اجتمایی ، اصالت فرهنگی  و نقش موثر دبستان منوچهری در جامعه بندر ریگ بوده است. بدین وسیله درود می فرستم به تمامی مدیران دلسوز ، معلمان گرامی و دیگر دست اندرکاران این دبستان بالاخص عزیزانی که از این جهان رخت بر بسته اند، روحشان شاد و یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد . ازجمله مدیران فعّال و زحمتکش این آموزشگاه مرحوم حاج نجف نجفی که بیش از ده سال مسوولیت این مرکز آموزشی را بر عهده داشت ، نقش موثری در ارتقاء جایگاه اجتمایی، فرهنگی این دبستان داشته است. بطوریکه خود به عینه شاهد تلاش های بی وقفه و دلسوزی پدرانه وی در دوره تحصیلم در این دبستان بوده ام . بدین مضمون و به منظور یاد آوری خاطرات دوستان عزیز و همشهریان گرامی ، خصوصا همشاگردی های خودم در آن دبستان ، گوشه ای از فعالیت ها ، تصاویر و اقدامات صورت گرفته ، از جمله بر گزاری مراسمات و تجمعات عمومی ، انجام مکاتبات اداری ، برپایی جشن ها به مناسبت های مختلف ، عکس های دسته جمعی دوستان ، عکس هایی از مدیران ، آموزگاران و کارکنان دبستان و تصاویری از کتاب های درسی دوره ابتدایی تقدیم می گردد .

 


 نقش ارزنده و مؤثر آموزشگاه شهید  ملک نیا (منوچهری ) در گستره فرهنگی اجتماعی بندرریگ و خاطرات شیرین و به یادماندنی تحصیل در این دبستان ، اینجانب را بر آن داشته است تا به بهانه فرا رسیدن نودمین سال تاسیس این دبستان  و به منظور گرامیداشت یاد و خاطره خدمتگزاران صدیق و فرهیخته بندرریگ که عمر گرانمایه خود را در راه پیشبرد فرهنگ و ارتقا جایگاه تاریخی این دیار صرف نموده اند ، پیشنهاد ایجاد یک سایت به نام دبستان شهید ملک نیا(منوچهری )به آقای سعید ایزدیارجمند و فرهنگ دوست  که در حقیقت نقش مؤثری در ایجاد و گسترش ارتباطات رسانه ای در حوزه فرهنگی ، هنری و تاریخی بندرریگ داشته است ، داده شود. انشاالله با مساعدت همه عزیزان فرهنگ دوست که قلبشان برای این شهر می تپد، در آینده ای نزدیک این امر محقق شود که یک سایت مستقل داشته باشیم ، لذا به منظور درج مطالب ، تصاویر و ایجاد ارتباط رسانه ای به همت و تلاش جناب آقای ایزدی امکان فعالیت در سایت هزار دستان بدین منظور فراهم گردیده است . اینجانب توفیق آن را داشته باشم که هم دانش آموز دبستان منوچهری باشم و هم آموزگار دبستان شهید ملک نیا و خاطرات بس فراوانی از هر دو مدرسه دارم . جا دارد از زحمات بی دریغ رؤسای محترم و کارکنان گرامی اداره آموزش و پرورش بندرریگ و همچنین همکاران دلسوز و فداکار خودم در آموزشگاه شهید ملک نیا، مدیریت محترم و کارکنان فعلی دبستان مذکور و دیگر فرهنگیان محترم که خالصانه جهت ارتقاع کمی و کیفی آموزش و پرورش این شهر خصوصا جایگاه رفیع این مدرسه تلاش نموده اند ، سپاسگزاری نمایم . باشد که ایجاد این فرصت بهانه ای شود جهت قدرشناسی از زحمات گذشتگان و دلگرمی عزیزان فرهنگی در حال و آینده. قابل ذکر است ، پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و شهادت شهید والا مقام غلام عباس ملک نیا، تابلو آموزشگاه به نام آن شهید گرانقدر مزیّن گردید.
اینک نام ایشان بر سر درب دبستان مذکور همچون ستاره ای پرفروغ می درخشد که مایه بسی مباهات و افتخار است . نظر به اینکه مبحث فعلی ما موضوع خاطرات دبستان منوچهری سابق و افرادیکه بنحوی در آن آموزشگاه در آن برهه از تاریخ تحصیل نموده و یا شاغل بوده اند ، می باشد. بدین مضمون قطعه شعری نیز تهیه شده که تقدیم می گردد . در خصوص بخش دوم تاریخ سربلند این اموزشگاه یعنی دبستان شهید ملک نیا در آینده اگر توفیق حاصل شود ، به لطف خدا فعالیت هایی با همکاری دوستان و علاقه مندان به ارتقاء فرهنگی این منطقه انجام خواهد گرفت .
ارادتمند شما – ابراهیم عظیمی

 

ثبت دیدگاه شما

1 نظر

  1. احسان باقرتاشاحسان باقرتاشsays:

    سلام خدمت استاد بزرگوار خودم اقای عظیمی خیلی خوشحال شدم از اینکه به فکر زنده نگه داشتن نام ویاد این بندر تاریخی هستین یادش بخیر کلاس پنجم دبستان بودیم که افتخار شاگردی شما را داشتم چه دوران خوبی بود با ارزوی موفقیت و سلامتی برای شما استاد بزرگوار و دیگر دوستان که زحمت راه اندازی این سایتو دارن